TEKNİK TURLARTürkiye’de 1987 yılından bu yana faaliyet gösteren 3M, buradaki ilk üretim tesisini 1992’de Çerkezköy’de kurarak üretim sürecini de başlatmış oldu. Türkiye’deki faaliyetinin 25. yılında ise Çorlu Üretim Tesisi yatırımının temellerini attı. 3M Türkiye, ürün kategorilerinin bazılarında Avrupa’daki tek üretim merkezi olarak faaliyet gösteriyor ve halihazırda üretilen ürünlerin 85%’i ağırlıklı olarak Batı Avrupa’ya olmak üzere ihraç ediliyor.

Toplam yatırım bedeli 100 milyon dolar olan 3M Türkiye, üretim tesislerinde 313 ve merkez ofiste 215 olmak üzere toplamda 528 kişiye istihdam sağlamaktadır.

Tüm bu faaliyetlerinin yanı sıra başarılı çalışmalarıyla ödüller kazanan 3M Türkiye için önemli bir gurur kaynağı da 3M Çerkezköy Üretim Tesisi’nin “British Safety Council 61. Uluslararası İş Güvenliği Ödülü” gibi dünya çapında prestijli bir ödüle layık görülmesi olmuştur.

Çalışan sağlık ve güvenliğini ilk sırada tutan 3M, tüm iş süreçlerinde operasyonel mükemmelliğin temelinin İş Güvenliği olduğu prensibiyle hareket ediyor. Sahip olduğu bilim ve inovasyon kültürü ile hayatın her anında yenilikçi çözümler sunan 3M, iş güvenliği ilkesini dünyada faaliyet gösterdiği tüm ülkelerdeki merkezlerinde titizlikle uygulamaktadır.

 

 Arçelik beyaz eşya, tüketici elektroniği, küçük ev aletleri ve mutfak aksesuarları alanlarında üretim, pazarlama, satış ve satış sonrası müşteri hizmetleri faaliyetlerini yürüten, Türkiye’nin lider, Avrupa’nın 2’nci büyük şirketidir. Yurt içinde fark yaratan ürünleri ve teknolojileriyle sürdürdüğü liderliğini global arenaya taşıyan Arçelik, 8 ülkede 21 üretim tesisi (bir tesis Arçelik-LG ile, bir tesis de Voltbek ile ortaktır), 30 ülkede 34 satış ve pazarlama organizasyonu ile 146 ülkeye ürün ve hizmet sunmaktadır.

Arçelik’in vizyonu “Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın” olarak belirlenmiştir.

Arçelik olarak teknolojimiz, insan kaynağımız ve üretim gücümüzle sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyoruz.

 

 1970 yılından beri faaliyetlerine devam eden Dilovası üretim tesisinde Tekstil kimyasalları, kâğıt kimyasalları, yapı kimyasalları destek ürünleri, dispersiyon ürünleri ve deterjan katkıları üretilmektedir. Bunun dışında özellikle otomobil boyaları için boya bölümüne ait karıştırma ünitesi ve teknik laboratuvar bulunmaktadır.

Dilovası üretim tesisinin yönetim binası, ABD Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından uluslararası çevre ve insan sağlığını ön planda tutan LEED standartları doğrultusunda enerji verimliliği, ekolojik ürün kullanımı ve doğal yaşamın korunması açısından geliştirilerek restore edilmiştir.

Restorasyonu sırasında BASF'nin, çevre dostu ve enerji verimli ürünlerinin de kullanıldığı yönetim binası 2012 yılında “Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED) Gold” sertifikası almıştır. Dilovası üretim tesisi, Türkiye’nin ilk LEED Gold Sertifikalı renovasyon projesi ünvanına sahiptir.

 

 1955 yılında İstanbul’da kurulan Dinarsu, 1975 yılında Çerkezköy entegre tesislerine taşınmıştır. Kasım 2005 tarihinde Erdemoğlu Holding bünyesine katılan Dinarsu markası ile duvardan duvara halı, parça halı ve iplik üretimi yapılmaktadır.

Duvardan duvara halı sektöründe Türkiye’nin en büyük markası olan Dinarsu, Çerkezköy’de bulunan entegre tesislerinde duvardan duvara halı üretimi, Chromojet baskı ve nonwoven üretimi yapmaktadır. Ayrıca Türkiye'de CE sertifikasına sahip ilk tufting halı üreticisi olan Dinarsu İmalat ve Tic. T.A.Ş., 76 dpi çözünürlükte (sonsuz renk seçeneği), fotoğraf görselliğinde üretim yapabilen dünyadaki ilk ve tek üreticidir. 

Dinarsu İplik, kaliteli çalışma olgusu ile birlikte çevreyi koruyan, iş sağlığı ve iş güvenliğine önem veren, yönetim anlayışını benimsemiştir. Fabrika bu konuda uluslararası geçerliliği olan “Oeko-Tex Standard 100” belgesine sahiptir. Geniş ürün yelpazesi, yenilikçi yaklaşımı ve isabetli yatırımları ile Dinarsu dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

 

 Sanatın ve modanın başkenti İtalya’nın Milano kentinde kurulan Flormar, 1970 yılında Avrupa ile Asya’yı birleştiren İstanbul’a taşındı. Bu eşsiz şehrin bitmeyen enerjisinden aldığı ilham ile dünyanın en dinamik makyaj markalarından biri olmayı başaran Flormar, 110 ülkede 40 bin satış noktasına ulaştı. Renk bilimini makyaj sanatı ile harmanlayarak kendisini yenilikçi ürünleri geliştirmeye adayan marka, Türkiye’nin ilk 500 ihracatçısı arasında yer almaktadır.

Flormar, 2008 yılında başladığı perakendecilik yolculuğuna dünya çapına yayılan 250 şehirdeki 950 mağazası ile hız kesmeden devam etmektedir. Genç, renkli, eğlenceli ve hayat dolu alışveriş deneyimi ile cilt bakımından makyaja, aksesuardan parfüme kadar zengin seçeneği tek çatı altında sunan Flormar, kaliteden taviz vermeden erişilebilir fiyatlarla kadınlara en yakın duran güzellik markası olmayı hedeflemektedir.

 

 


Türkiye’nin alan ve kapasite bakımından en büyük özel tersanesi olan Sedef Tersanesi, 51.000 m²’si kapalı olmak üzere 194.000 m² Tuzla yerleşkesi ve 12.000 m²’si kapalı olmak üzere 76.000 m² Orhanlı destek alanı ile 270.000 m² alanda toplamda iki bine yakın çalışan ile imalat yapmaktadır.

Yıllık 600.000 DWT (capesize) inşa kapasitesi ile çalışan Sedef Tersanesi, Türkiye’nin en büyük kuru havuzlarından birine ev sahipliği yapmaktadır. 180.000 DWT boyutlarında gemilerin inşasına elverişli olan kuru havuz üzerinde 1.050 ton, rıhtım üzerinde ise 500 ton ağırlığında yük kaldırabilme kapasitesine sahiptir.

Yalnızca yaptığı projeler ile değil denize, insana ve çevreye yaklaşımı ile de sektöre öncü olmayı kendine amaç edinmiş olan Sedef, hem çevreye hem de kaliteye verdiği önem doğrultusunda Türkiye’nin en büyük çevre dostu kapalı boya hollerini bünyesinde bulundurmaktadır.

 

 


Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. (IATP:TKT); Türk Hava Yolları A.O. marka topluluğunun bir parçasıdır. Dünyanın ileri gelen havacılık servis tedarikçilerinden olan marka, 9.500 kişiden oluşan uzman ekibiyle; kaliteli ve kapsamlı bakım, onarım, modifikasyon ve rekonfigürasyon hizmetleri sunmaktadır.

İstanbul, Ankara ve Aydın’da bakım hangarları bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., merkezi operasyonlarını İstanbul’da Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’nda bulunan tesisleri ile iki kıtada yürütmekte; mühendislik ve bakım faaliyetlerinin yanı sıra komponent bakım- yedek desteği, dizayn, sertifikasyon ve üretim alanlarında birçok uluslararası havayolu şirketine hizmet vermektedir. Web Sitesi: https://turkishtechnic.com/Home/TR

 

 


Dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Vodafone Grubu’nun bünyesinde yer alan Vodafone Türkiye, “teknoloji iletişimi şirketi” olma vizyonu doğrultusunda, birey ve kurumlara sabit, mobil ve içerik hizmetleri dahil tüm telekomünikasyon teknolojilerini tek çatıda sunmaktadır. Türkiye’nin en büyük uluslararası doğrudan yatırımcılarından olan Vodafone Türkiye’nin bugüne kadar toplam yatırımları 22 milyar TL’ye yaklaşmıştır.

Vodafone Türkiye, 31 Aralık 2019 itibarıyla 23,4 milyon mobil müşteriye ve 1 milyonu aşkın sabit genişbant müşterisine hizmet vermektedir.

Gezimizde, İstanbul Teknik Üniversitesinde bulunan Vodafone’un İş Sağlığı ve Güvenliği uygulamalarını ve Türkiye’nin dijital geleceği için kurduğu Future Lab’i gezme fırsatı bulacaksınız.

 

 


Elliden fazla ülkeye ihracat yapan Yünsa, Almanya’da en büyük pazara sahip olmakla birlikte uluslararası büyük moda markalarının kumaş tedarikçisidir. Yüksek ihracat gücü ile Türk ekonomisine katkı sağlarken, üst segment ve yenilikçi ürünleri ile Türkiye’yi uluslararası alanda başarıları ile temsil eden milli markaların başında gelmektedir. Avrupa’nın en büyük entegre dokuma kumaş üretici olarak, yıllık 4.500 ton kamgarn iplik üretme ve 12.5 milyon metre kumaş dokuma kapasitesine sahiptir.

Yünsa’nın ürün portföyünün büyük bir bölümünü %100 yünlü kumaşlar oluştururken; kaşmir, ipek, viskon…vb. karışımlı yünlü kumaş üretimi de zengin ürün yelpazesinde bulunmaktadır. Yeni nesil teknolojiler ile geliştirilen bu kumaşların su itici, UV korumalı, kendi kendini temizleyen ve doğal gerdirme gibi özellikleri bulunmaktadır. Marks&Spencer, Next ve Interwoollabs labaratuvar akreditasyonlarına da sahiptir.

 

 

 

 

Destekleyen Kurum Ve Kuruluşlar

Ulusal ve Uluslararası Kuruluşlar

Ana Destekleyici