Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Konferans Basın

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Süleyman SOYLU, 11 Mart Cuma günü Ankara Meyra Palace Hotel’ de 8.Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı hakkında kahvaltılı basın toplantısı gerçekleştirmiştir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Süleyman SOYLU, "İş sağlığı ve güvenliği konusu ülkeler büyüdükçe, ekonomileri geliştikçe, kişi başına gelir seviyesi arttıkça, sektörler farklılaştıkça hepimiz açısından çok daha önem arz eden bir konu olarak durmaktadır. Bunun eğitimle, dikkatle, süreklilikle, takiple, mevzuat, kanun ve bunların uygulanabilirliğiyle ilgisi vardır" diye konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Ahmet ERDEM, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Serhat AYRIM, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Kasım ÖZER, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı İsmail GERİM ’in katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda, “8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı” ve “İş Sağlığı ve Güvenliği” ile ilgili son gelişmeler ve gerçekleştirilecek çalışmalara değinildi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Kasım ÖZER, 8-11 Mayıs 2016 tarihlerinde “Sürdürülebilir İş Sağlığı ve Güvenliği” temasıyla İstanbul’da gerçekleştirilecek olan  8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansının;

İş sağlığı ve güvenliğini iyileştirmek amacıyla katılımcıların bilgilerini, uygulamalarını ve tecrübelerini paylaşacakları bir forum oluşturacağını,

Bütün ilgili taraflar arasında iletişim ağı ve ittifaklar oluşturup güçlendirirken, işbirlikleri için bir zemin oluşturacak ve ilişkileri güçlendireceğini, çok kısa sürede uygulamaya geçebilecek bilgi, stratejik ve pratik fikirlerin ortaya konulacağı bir platformu tesis edeceğini belirtti.

8.Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı Bilimsel Danışma Kurulu Üyeleri (Prof. Dr. Rüçhan IŞIK, Prof. Dr. Nazmi BİLİR, Prof. Dr. Yasin Dursun SARI, Prof. Dr. Haluk Hadi SÜMER, Prof. Dr. Mehmet ORHAN, Prof. Dr. Nezih ORHON) ile “Kısa Film Yarışması” nın Seçici Kurul Üyeleri (Prof. Dr. Aytekin CAN, Prof. Dr. Nezih ORHON, Oğuz PERİ, İpek TUZCUOĞLU, Ebru ÇAKIRKAYA SARICAN, Mazlum DEMİRBAĞ) ’nin de yer aldığı toplantıda, 8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı ve Bakanlık tarafından iş sağlığı ve güvenliği alanında ilk kez düzenlenecek kısa film yarışması hakkında da bilgiler verilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 
 
Ana Sayfa               Davet               Organizasyon               Program               Medya               Keşfet               Ulaşım               İletişim
Danışma Ofisi
İnönü Bulvarı No:42 Pk: 06520 Emek / ANKARA
E-posta: eto.isggm@csgb.gov.tr


LookUs & Online Makale