Ana Konuşmacılar

9 MAYIS PAZARTESİ - 09:30-10:30 - HALİÇ
KURT STRAIF, MD MPH PhD
IARC Monografileri Başkanı
Uluslararası Kanser Araştırmaları Kurumu
Dünya Sağlık Örgütü (WHO)


Dr Streiff, WHO Fransa Uluslararası Kanser Araştırmaları Kurumu IARC Monografileri Başkanıdır. Araştırmaları kanserin çevresel risk faktörleri üzerinde yoğunlaşmıştır. Kanserin birincil ve ikincil önlenmesine yönelik çeşitli ulusal ve uluslararası komitelerde hizmet vermektedir. Tıp ve epidemiyoloji öğretimi konusunda uzun bir geçmişi vardır ve 2010 yılından bu yana IARC Uluslararası Yaz Okulu Kanser Epidemiyolojisi Bilimsel Direktörlüğünü yürütmektedir.

Liège, Heidelberg ve Bonn Üniversitelerinde tıp ve felsefe (bilim teorisi) okudu. Dâhiliye ve Mesleki, Çevresel ve Sosyal Tıp alanlarında kurul onayı bulunmaktadır. MPH ve doktora derecelerini Los Angeles California Üniversitesi Halk Sağlığı Okulu’ndan almıştır.
1984-1990 yılları arasında Bonn Üniversitesi Dâhiliye Bölümü’nde araştırma görevlisi, 1991 yılında New York Columbia Üniversitesi Halk Sağlığı Okulu Çevre Bilimleri Bölümü’nde misafir bilim insanı, 1991-1995 yılları arasında Giessen Üniversitesi Mesleki ve Sosyal Tıp Enstitüsü’nde yardımcı doçent, 1995-2001 yılları arasında da Münster Üniversitesi Epidemiyoloji ve Sosyal Tıp Enstitüsü’nde yardımcı doçent ve doçent olarak görev almıştır.

PROF. SHERIF MOHAMED, MENG, PHD, PMP
Griffith Mühendislik Fakültesi

Prof. Sherif Mohamed (Msc, PhD) uluslararası altyapısıyla sanayi, hükümet ve üniversite ortamlarında kazandığı teknik ve yönetim becerilerinin ve resmi niteliklerin güçlü bir karışımına sahip başarılı bir eğitimci ve deneyimli bir danışmandır. Avustralya Griffith Universite’sinde inşaat yönetimi bölümünde tam zamanlı profesör olarak görev yapmaktadır ve Elsevier Journal of Safety Science dergisinde Editör Yardımcısı olarak hizmet vermektedir. Ayrıca ulusal ve uluslararası iş sağlığı ve güvenliği konferanslarında düzenli olarak keynote konuşmaları yapmaktadır.

Prof. Mohamed son 20 yılda inşaat saha güvenliği alanına önemli katkılarda bulunmuştur. İnşaat, taşımacılık, petrokimya,petrol ve doğalgaz gibi sektörlerde yer alan kurumlarda güvenlik kültürünün değerlendirilmesinde önemli deneyime sahiptir.
Güvenlik kültürü ve güvenlik ortamını değerlendirmek için geliştirdiği ve deneme - yanılma yoluyla test ettiği aracı yaygın olarak hem araştırmacılar, hem de uygulayıcılar tarafından kullanılmaktadır. İş güvenliğinde iyi uygulama ile etkin ve verimli yönetim süreçleri arasındaki ayrılmaz ilişkiyi savunmaktadır.

Prof. Mohamed yıllar boyunca dünya genelindeki sektör profesyonelleri için güvenlikle ilgili birçok kısa süreli eğitim geliştirmiş ve sunmuştur. Bu kursların popülaritesi artarak katılımcı kitlesi Avustralya, Güneydoğu Asya ve Ortadoğu’daki kamu ve özel kuruluşlara kadar uzanmıştır.
 
10 MAYIS SALI - 09:30-10:30 - HALİÇ
KEVIN MYERS
Uluslararası İş Müfettişleri Derneği Başkanı

Kevin Myers, İngiltere Sağlık ve Güvenlik Kurumu (HSE)nda Mevzuat Genel Müdürüdür. HSE’ye, 1976 yılında müfettiş adayı olarak girmiştir. Londra, East Anglia ve South West’te bir dizi operasyonel görevlerden sonra, HSE’nin Londra merkezinde çalışmaya başladı. 1991 yılında, Offshore Güvenlik Bölümüne geçti.

1993 yılının Mart ayında, ‘Seveso” direktifi ve çevresel denetimin geliştirilmesi üzerinde çalışmak için Brüksel’deki Avrupa Komisyonunda görev aldı. 1995 yılında, yeni bir Kimyasal ve Tehlikeli Tesisler Bölümü oluşturmak için HSE ye geri döndü. Daha sonra oluşturulan bölümde, Güney, Güney-Doğu ve Doğu Midlands için birim yöneticisi olarak atandı.
1998 yılında, HSE’nin Saha Operasyonları Müdürlüğünde Bölge Müdürlüğünde Kıdemli Yönetici pozisyonuna terfi ettirildi. Ocak 2000 ila Nisan 2005 dönemi arasında HSE’nin İnşaat Baş Müfettişi oldu ve 2002 yılında İngiltere’nin tamamını kapsayacak yeni İnşaat Bölümünün oluşturulmasına öncülük etti.

ERROL FRANK STOOVÉ
Uluslararası Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı

Errol Frank Stoové, 2010 yılında yapılan seçimle Uluslararası Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (ISSA) 15 inci başkanı oldu. 2002 ile 2012 yılları arasında Hollanda Sosyal Sigorta Bankasında CEO ve Yönetim Kurulu başkanı olarak görev yaptı. Halen Yönetim Kurul Üyesi olarak devam etmektedir.

Profesyonel kariyerine 1974 yılında, Hague’da Kültürel İlişkiler ve Refah Bakanlığında başladı. 1976 yılından 1987 yılına kadar, Bakanlıkta Kültürel Azınlıklar, Yabancı Vatandaşlar ve Sosyal Kalkınma konuları üzerine çalıştı.

1987 den 1995 e kadar, Haarlem şehri için Kalkınma, Sosyal İlişkiler ve Halk Sağlığı Direktörü olarak görev yaptı.
1995 den 2002 ye kadar, dünyanın değişik yerlerinden gelen mülteciler ve sığınmacılara rehberlik ve kabulü için Hollanda Organizasyonunun Genel Müdürlüğünü yaptı.

ISSA ’da, Organizasyon, Yönetim ve İnovasyon üzerine ISSA Teknik Komisyonun başkanlığını ve iki yıl süreyle ISSA Avrupa Ülkeleri ağının başkanlığını yaptı.

Kariyeri boyunca, ILO toplantıları, Avrupa Konseyi, Avrupa Birliği, Uluslararası Kızılhaç ve Avrupa, Afrika, ABD ve Güney-Doğu Asya dâhil olmak üzere pek çok konuda Hollanda hükümetini temsil etti. Sn. Stoové, halen pek çok gönüllü, yardımsever ve sosyal organizasyonların yönetiminde yer almaktadır.
 
11 MAYIS ÇARŞAMBA - 09:30-10:30 - HALİÇ
Prof. Dr. FRANZ JOSEF RADERMACHER

Almanya Ulm Üniversitesi’nde “Veri Tabanları / Yapay Zekâ” alanında çalışmalar yürütmekte olup aynı zamanda Ulm Uygulamalı Bilgi İşleme Araştırma Enstitüsü direktörüdür.

Roma Kulübü (Club of Rome) ile birçok ulusal ve uluslararası danışma kuruluna üyeliklerine ek olarak;  Ekonomi Senatosu, Bonn ve Küresel Ekonomi Ağı (GEN), Viyana başkanlığı ve Avrupa Ekososyal Forumu, Viyana’da başkan yardımcılığı görevlerini yürütmektedir.

1997 Alman Toplumu Derneği Matematik, Ekonomi ve Yöneylem Araştırması için Bilimsel Ödülü. 2005 Gelecekteki Araştırmalar için Salzburg ödülü kazananı, Salzburg, Avusturya. 2007 Küresel Ekonomi Ağı’nın “Vizyon Ödülü 2007” kazananı (“Küresel Marshall Planı Girişimi” için).
2007 Karl-Werner-Kieffer Ödülü kazananı (Ekoloji ve Tarım Vakfı, SÖL), Nüfus ve Kalkınma için Rotaryen Eylem Grubu  (RFPD) Üyesi – Almanya Bölümü. UNESCO Alman Milli Komitesi On Yıllık Dünya "Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitim" çalışması üyesi (2005-2014). 2012 Ekoloji ve Demokrasi Vakfı “Altın Ağacı“ Çevre Ödülü kazananı. 2013 Dünya Sanat ve Bilim Akademisi (WAAS) üyeliği. 2013 Selanik Uluslararası Hellenic Üniversitesi Fahri Doktora ünvanı ödülü.


 
 
Ana Sayfa               Davet               Organizasyon               Program               Medya               Keşfet               Ulaşım               İletişim
Danışma Ofisi
İnönü Bulvarı No:42 Pk: 06520 Emek / ANKARA
E-posta: eto.isggm@csgb.gov.tr


LookUs & Online Makale