Ana Konuşmacılar

Abdurrahim Şenocak

Abdurrahim ŞENOCAK, 1967 yılında Trabzon - Çaykara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa-Orhangazi’de, lisans ve yüksek lisans eğitimini ise İzmir-Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamladı. Trabzon ve İzmir illerinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda öğretmenlik yaptı. 2002 yılında Eğitim-Bir-Sen İzmir Şubesi kurucuları arasında yer aldı.
Dr. Abdurrahman Akman

1979 Ankara doğumludur. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini Kimya Mühendisliği, Doktora eğitimini İş Sağlığı ve Güvenliği alanında yapmıştır. 2003-2010 yılları arasında MKE Barut Fabrikasında Üretim Mühendisliği görevinde bulunmuştur. 2010 yılından beri ÇSGB İş Teftiş Kurulu Başkanlığında İş Müfettişi olarak görev yapmaya devam etmektedir.
Dr. Adem Çankaya

Adem ÇANKAYA, 07.02.1973’de Karabük Eskipazar’da doğdu. Baba adı Satılmış, anne adı Durdu’dur. Yüksek Teknik Öğretmen, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı. Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makina Eğitim Bölümünü bitirdi. Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans ve Doktora yaptı.
Afrooz Moatari-Kazerouni, Ph.D.

Afrooz Moatari-Kazerouni, Kanada, Lethbridge Üniversitesi'nden Dhillon School of Business'da profesördür. Ondan önce New York'taki Adelphi Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde öğretim üyesiydi. Mühendislik Yönetimi alanında bilgi birikimine sahip, Endüstri Mühendisliği dalında doktorasını Kanada Polytechnique Montreal'den, yüksek lisansını ise Danimarka Teknik Üniversitesi'nden İmalat Mühendisliği alanında almıştır.
Dr. Ahmet Özlü

Eylül 2017 halen Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çalışan Sağlığı Dairesi Başkanı
Ocak 2016 – Eylül 2017 Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Çalışan Sağlığı ve Güvenliği Daire Başkanı
Prof. Dr. Ali Naci Yıldız

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1986 yılında mezun oldu. Zorunlu hizmet sonrası 5 yıl T.C. Devlet Demiryolları İşletmelerinde işyeri hekimi olarak çalıştı. Hacettepe Üniversitesinde İş Sağlığı/Halk Sağlığı yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı, 2006 yılında Halk Sağlığı (İş Sağlığı) doçenti, 2013 yılında profesör oldu.
Doç. Dr. Ali Sarı

Şubat 2017 yılında 18 sene kaldığı ABD den Türkiye de İstanbul Teknik Üniversitesinde Doçent kadrosunda çalışmak için dönmüştür. Şu an İTÜ de görevlidir. Ali Sarı Patlama ve Yangin Risk Analizleri ve Patlamaya ve Yangina dayanikli Yapi Tasarimi konularinda uluslarasında tanınan bir uzmandır.
Alparslan Yılmaz

Yankı Akademi / Yankı Eğitim ve Danışmanlık/ İSG Arge

1995 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 1997 yılında MESS Eğitim Vakfında Eğitim Uzmanı olarak göreve başlamış ve altı yıla yakın bir süre boyunca çalışmış, 2003 yılında Gebze MESS Eğitim Vakfı’nda Teknoloji Eğitim Merkezi Yöneticisi olarak üç yılı aşkın bir süre bu görevi yürütmüştür.
Alpaslan Kılıçarslan

11/02/1982 tarihinde Ankara’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Ankara’da tamamladı. Üniversite öğrenimine, 2001 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümünde başlayıp 2007 yılında tamamladı. 2015-2016 yılları arasında Avrupa Birliği Jean Monnet Bursundan faydalanmaya hak kazanarak İtalya’nın Torino kentinde yer alan ITCILO’da (Torino Üniversitesi-ILO) İş Sağlığı ve Güvenliği programında yüksek lisansını tamamladı.
Alperen Fatih Dursun

1987 yılında Osmancık’ta doğdu. 2011 yılında Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.
Altan Çetinkal


MESS İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü, Makine Mühendisi, A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
Evli, 2 erkek çocuk babası

Ata Alper Yüksel

2003 yılında, Marmara Üniversitesi-Makine Öğretmenliği-Lisans,
2016 yılında, Özyeğin Üniversitesi-Endüstri Mühendisliği-Yüksek Lisans programını tamamladı.


Atınç Kayınova

1969 yılında Zonguldak’ta doğdu. 1992 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek Tıp Doktoru unvanını aldı. 1993-2011 yılları arasında Sağlık Bakanlığına bağlı çeşitli kurumlarda yöneticilik ve Birinci Basamak hekimliği yaptı.Aybike Yurtsever

1985 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümüne girmeye hak kazandı. 2008’de lisans eğitimini tamamladıktan sonra, ilk olarak İstanbul Tuzla Erkal Gemi Bakım Onarım Tersanesi’nde İş Güvenliği ve Çevre Mühendisi olarak işe başladı.


Ayhan Aydın

Ayhan Aydın, 1978 Eskişehir doğumludur. Evli ve iki çocuk babasıdır. Makina mühendisliğini bitirdikten sonra sırasıyla Baltacıoğlu mühendislik ‘te otomatik şanzıman uzmanlığı, Çukurova Ziraat Karadeniz bölge şube müdürlüğü, JMS jant üretim sorumluluğu ve son olarak Tofaş’ta farklı departmanlarda olmak üzere son 12 senedir çalışmaktadır.


Ayşe Nazar Çoban

1985 yılında Mersin’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Mersin’de tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversite Kimya Mühendisliği bölümüne girmeye hak kazandı ve 2008 yılında lisans eğitimini tamamladı. Mezuniyeti sonrasında, ATAŞ Rafinerisi Söküm ve Terminal Dönüşüm projesinde Müteahhit Saha Emniyet Gözlemcisi olarak çalışmaya başlayan Ayşe Nazar, 2009 yılında Tüpraş Kırıkkale Rafineri bünyesinde İş Güvenliği Mühendisi görevinde çalışmaya başladı.


Bahadır Can

1967 Yılı İzmir Doğumluyum. İlk Orta ve Lise Tahsilimi Ankara’da yaptım. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1991 yılında Tıp Doktoru olarak mezun oldum. Trabzon Tonya’da mecburi hizmeti tamamladıktan sonra 1996 yılında İş Yeri Hekimi olarak İş sağlığı ve Güvenliği alanında çalışmaya başladım. 2015 yılında İş Güvenliği Uzmanı sertifikamı aldım.


Prof. Dr. Behice Durgun

Çukurova Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Anatomi Anabilim Dalı, 01330, Adana.

1980 yılında Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalında asistan olarak çalışmaya başladı. Aynı anabilim dalında; 1985 yılında Yüksek Lisans, 1988 yılında Doktora derecesini aldı. 1989 yılında yardımcı doçent olarak atandı.Brenda O’Brien
Burcu Özer

1997  ODTÜ Gıda Mühendisliği mezunudur. İzmir’de yaşamaktadır. 2001 yılından bugüne kadar  kimya sektöründe  Kalite yönetim sistemleri , İSG ve Çevre   konularında çalışmıştır. 2009  yılından beri  Kansai  Altan Boya San. Tic. A.Ş ‘de Sağlık, Güvenlik, Çevre Müdürü olarak çalışmaktadır. A sınıfı İş Güvenliği uzmanıdır.

Prof. Dr. Bülent Akay

Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümünden 1989 yılında mezun oldu. 1990-1992 yılları arasında Yüksek Lisans ve 1993-1998 yılları arasında Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Doktora çalışmalarını tamamladı.Bülent Gök

Arçelik İş Sağlığı ve Güvenliği Yöneticisi

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Fakültesi, İşletme Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Bülent Gök, A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı belgesine sahiptir.Can Özcan

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden lisans ve yüksek lisans dereceleri bulunmaktadır. 15 senedir bilgisayar destekli mühendislik alanında çalışmaktadır. 2 sene Ford Otosan Gölcük, 5 sene Ozen Engineering San Jose ve 8 sene Akro Mühendislik Gebze tecrübeleri bulunmaktadır. Akro Mühendislik ve Ozen Engineering altında mühendislik hizmetleri vermektedir. Prof. Cengizhan Öztürk danışmanlığında Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü’nde doktora çalışmalarını sürdürmektedir.
Dr. Cebrail Şimşek

1982 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1990 yılında aynı fakülteden Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Uzmanlığını almıştır. 2012 yılında Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu tarafından İş ve Meslek Hastalıkları Uzmanlığı diploması verilmiştir.
Catherine Bråkenhielm

İsveçli yasal bir geçmişe sahip olan Catherine Bråkenhielm, uluslararası hukuki konularda, ILO ile 17 yıl dahil olmak üzere uluslararası çalışma standartlarında 25 yılı aşkın akademik ve mesleki deneyime sahiptir. Hem politik hem de yasal bir bakış açısıyla uluslararası çalışma standartları konusundaki geniş bilgi birikimine ve tecrübesine dayanarak iş güvenliği..
Cemal Burak Yaşaroğlu

• İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
• İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı
Cengiz Delibaş

• 1985 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na İş Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı,
• 26.12.1988 tarihinde İş Müfettişi,
• 27.05.1997 tarihinde Baş İş Müfettişi,
Dr. Christa Sedlatschek


Dr Christa Sedlatschek was appointed Director of the European Agency for Safety and Health at Work (EU-OSHA) in September 2011.
From 2003 to 2011 she worked for the German Federal Institute for Occupational Safety and Health (BAuA), where she became Director of the national “Initiative for a New Quality of Work - INQA” in 2004.
Claude Donald Loiselle

Uluslararası Çalışma Örgütü - ILO

Claude Donald Loiselle, Cenevre'deki Uluslararası Çalışma Örgütü HQ'de İSG Ağı, Bilgi ve Enformasyon Yönetimi Koordinatörüdür. 18’i uluslararası düzeyde olmak üzere, iş güvenliği ve sağlığı alanında 26 yıllık bir deneyime sahiptir.
Çağatay Kuyucu


Lise: Özel Bilkent Lisesi
Lisans: Orta Doğu Teknik Üniversitesi / Metalurji ve Malzeme Mühendisliği

Devlet Sert

Trabzon merkeze bağlı Aydınlı Köyü’nde 1968 yılında doğdu. İlkokulu, Aydınlı İlkokulunda, Lise eğitimini Trabzon İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Özel sektörde 7 yıl boyunca işletme müdürlüğü yaptı.
Dominique Vacher

Kurucu-Yönetici, DVConseils

2014 yılında, firmalara İSG alanında liderlik ve yöneticilik davranışları konusunda yardımcı olmak üzere DVConseils’i kurdu (http://www.dvconseils.fr)
Elif Atasoy Mert

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı


1987 Ankara doğumlu olan Elif ATASOY MERT, Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 2009 yılında mezun oldu. 2012 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. 2011 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünde İş Sağlığı ve Güvenliği Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı.Dr. Elif Bakar


1979 yılında Ankara doğumlu olan Elif BAKAR, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü’nden 2001 yılında dereceyle mezun olmuş ve Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Fen Bilgisi Öğretmenliği alanında 2004 yılında yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır. 2003 yılında Karaman ili Sarıveliler ilçesi Çukurbağ İlköğretim Okulu’nda fen bilgisi öğretmeni olarak göreve başlamış, 2005 yılında Ankara Kızılcahamam Kazımkarabekir İlköğretim Okulu’nda fen bilgisi öğretmeni olarak görevine devam etmiştir.Engin Konyalıgil

Engin KONYALIGİL, 1983 Samsun doğumlu. Gıda mühendisliği mezunu. Halen bir devlet üniversitesinde doktora çalışmalarını devam ettirmektedir.Enver Demirkul

1985 yılında Balıkesir’de doğdu. 2009 yılında Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olan Enver Demirkul 2010 yılından beri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünde iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak çalışmaktadır. Bununla birlikte Piyasa Gözetim ve Denetimi Daire Başkanlığı bünyesinde kişisel koruyucu donanımların denetim faaliyetlerinde görev almaktadır. 
Enzo Raho


Eser Erol

2014- Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (Aktif İşgücü Hizmetleri Dai.Bşk.) İstihdam Uzmanı
2011 -2014 Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (Aktif İşgücü Hizmetleri Dai.Bşk.) İstihdam Uzman Yardımcısı  
Erhan Karahasanoğlu

İSGLABDER Yönetim Kurulu Başkanı , HALİÇ Laboratuvarları Kurucusu , 2004/ 12 istifa yaklaşık 10 yıl Maliye ve Sağlık bakanlığı çalışanı , mezuniyet: iktisat fakültesi Maliye bölümü, park ve bahçe bitkileri Peyzaj bölümü….


Ertürk Ergenekon

1983 İstanbul – Kartal doğumludur. Ortaöğrenimini Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Uludağ Üniversitesi Ekonometri, Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümlerini bitirmiş, Yüksek Lisansını Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesinde Business Administration bölümünde tamamlamıştır.


Er. Ho Siong Hin

Eylem Özlem Nalbantoğlu


1977 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversite Kimya Mühendisliği bölümünde, 1999 yılında lisans, 2002 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezuniyeti sonrasında, özel sektörde çalışmaya başladı.


Faik Ahmet Sarıalioğlu

10.08.1959 Yılında Trabzon İli, Of ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Zonguldak İli, Kozlu ilçesinde tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Zonguldak Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümünden 1984 yılında mezun olmuştur. Türkiye Taşkömürleri Kurumunda (TTK) 1979-1984 yıllarında yevmiyeli olarak çalışan Faik Ahmet SARIALİOĞLU 1985 yılında TTK Karadon Müessesesi Kilimli İşletmesinde Ocak Mühendisi olarak göreve başlamıştır.  
Faruk Seven


22.03.1981 tarihinde Kırşehir’de doğdu. İlkokul öğrenimini Kırşehir’de, ortaokul ve lise öğrenimini Çankırı’da tamamladı. Üniversite öğrenimine, 1998 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde başlamış, 2003 yılında tamamlamıştır.  
Fatih Aydınlı

2005 yılı Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümü mezunuyum. Halen Gebze Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitimime devam etmekteyim. 2005 – 2015 TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ve Muayene Kuruluşlarında LPG-CNG Yakıt Dönüşümlü Araçların Muayeneleri, Kaldırma İletme Ekipmanları, Basınçlı Ekipmanlar ve Asansör periyodik kontrolleri konusunda muayene personeli ve yönetici pozisyonlarında çalıştım.
Fatih Erdem, B. Sc., M. Sc., Dipl. in SM

TANAP QHSSE Direktörü

Fatih ERDEM, TANAP şirketinde QHSSE Direktörü olarak çalışıyor. Mevcut görevinden önce, Savunma Bakanlığı, BOTAŞ ve BP gibi çeşitli şirketler ve görevlerde çalıştı. Lisansını ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden, Yüksek Lisansını Birmingham Üniversitesi Mühendislik Yönetimi ve Kalite Yönetimi’nden ve ‘British Safety Council’dan Güvenlik Yönetimi Uluslararası Diploma Derecesi mevcut.Fatih Fürtun

İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde Lisans, Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Tezli Yüksek Lisans, Çin Devlet bursuyla Pekin Üniversitesinde iki yıl Uluslararası İlişkiler alanında öğrenim gördüm. Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ve Küresel Eğilimler Merkezinde akademisyen / bölge uzmanı olarak eğitim verdim, ulusal ve uluslararası organizasyonlarda görev aldım.
Fatma Suna BALCI

Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Kimya Mühendisliği, Bölümü, 06570, Maltepe/ANKARA


Fiori Ramos
Funda Demir Doruk

Funda Demir Doruk, 1999 yılında 9 Eylül Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2000-2001 yılları arasında İskoçya’ da Telford College’ da İngilizce dil eğitimi aldı. 2013 yılında İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda farklı kuruluşlarda ve projelerde çalıştı. 2012 Eylül ayından itibaren TEZ MEDİKAL Ortak Sağlık Güvenlik Birimi bünyesine katıldı.
Furkan Yıldız


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
Daire Başkanı


1978 yılında Erzurum’da doğan Furkan YILDIZ ilk, orta ve lise öğrenimini aynı ilde tamamladı.Doç. Dr. Gaye Baycık

2003 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden birincilik derecesiyle mezun oldu. 2004 yılında İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Eylül 2008-Ocak 2010 tarihleri arasında doktora çalışmalarını İsviçre Federasyonu bursiyeri olarak Cenevre Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde sürdürdü.
Dr. Gürsel Gökmen

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunu.Mezuniyet sonrası Erzurum,Giresun,Antalya ve Kocaeli’nde Sağlık Bakanlığına bağlı olarak çalıştı.2004 yılında devlet görevinden ayrılarak Ford Otosanda işyeri hekimi olarak çalışmaya başladı.Devlet görevi sırasında 112 yapılanması,Standart ilkyardım uygulamaları gibi projelerde görev aldı.1999 marmara depreminde Kocaeli Sağlık Müdür yardımcısı,112 Şube müdürlüğü görevlerinde bulundu.
Dr. Hakkı Uysal

1992 yılında Milas Anadolu Lisesini tamamladıktan sonra 1999 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi. 2005 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra aynı yıl içerisinde 1. Basamak özel sağlık kuruluşunda poliklinik hekimi olarak çalıştı. Özel hastanede acil servis, ambulans, yoğun bakım servis hekimliği yaptıktan sonra askerlik görevini Güney Doğu Anadolu Bölgesinde yerine getirdi. Daha sonra özel sağlık kuruluşunda hastane kalite yönetim sistemleri çalışmalarında görev aldı.
Prof. Dr. Halûk Hâdi SÜMER

1963 yılında Konya'da dünyaya geldi. 1980 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. Bu Fakülteden 1984 yılında mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinin açtığı araştırma görevliliği sınavında başarılı oldu ve Aralık 1984 de akademik hayata adım attı.
Hanan Mohamed Fathy Elnagdy

Hande Seray Tuncay

Hasan Kutluhan Kendir

H.Kutluhan KENDİR, 08/07/1979 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlk ve orta eğitimini Diyarbakır’da, liseyi Ankara Atatürk Anadolu Lisesinde tamamladı. Üniversite öğrenimine, 1997 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde başlayıp 2001 yılında tamamladı.

Helmut Ehnes

Hüseyin Karatağ

İnşaat Y. Mühendisi

1992-1996 Lisans-İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği
2010-2013 Yüksek Lisans -Gazi ÜniversitesiIr. Saiful Azhar

Ir. Saiful Azhar MOHD SAID Mesleki Güvenlik ve Sağlık alanında profesyonel bir mühendis ve bu alana gerçekten inananlardır. Halen, Malezya'nın Johor Eyaleti’nde İş Güvenliği ve Sağlığı Daire Başkanlığı direktörü olarak görev yapmakta olup, 29 yıllık hayatını İSG'nin ülkesindeki düzeyini iyileştirmek için harcamıştır. Kariyerine 1988 yılında Fabrika ve Makine Müfettişi olarak başlamış ancak zamanla, İSG ile ilgili konularda kamu hizmeti sisteminin geliştirmesindeuzman görüş için kaynak kişi olmuştur.
Prof. Dr. İlhan Üzülmez

1963 yılında Konya'da dünyaya geldi. 1980 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. Bu Fakülteden 1984 yılında mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinin açtığı araştırma görevliliği sınavında başarılı oldu ve Aralık 1984 de akademik hayata adım attı.
İsmail Suat Aktaş

1970/Ankara doğumluyum. İlk ve orta eğitimimi bitirdikten sonra, yüksek öğrenimimi, M. Kemal Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladım. Evli ve iki çocuk babasıyım.
İlk olarak 1986 yılında; kalorifer kazanı üretiminde, imalat standartlarına göre kalorifer kazanları ve boyler tanklarının hidrostatik testlerini gerçekleştirdim.
Dr. İstemi İsmail Oral


1993 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden Tıp Doktoru olarak mezun oldu. 2000 yılına kadar Adana Devlet Hastanesinde görev yaptı. 1997 yılında bir sömester İngiltere’de Nottingham Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı kürsüsünde Honorary Research Fellow olarak çalıştı. 2002 yılında Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İşletme Yüksek Lisans derecesi aldı.
Jan Michiel Meeuwsen


Jan Michiel Meeuwsen, Novum Momentum'un kurucusu ve sahibidir; yenilik komisyonculuğu üzerine odaklanan çalışmaları yapmaktadır. İnovasyon arayıcılarına ve çözüm sağlayıcılarına bağlanmaktadır. Hollanda'da bulunan Jan Michiel, araştırma ve yenilik konusunda geniş bir deneyime ve uluslararası bir ağa sahiptir.

Dr. John Rowe


20 yıldır Sağlık ve Güvenlik İdaresi (HSE) için çalıştım. HSE, iş sağlığı ve güvenliği için Birleşik Krallık’ın ulusal düzenleyicisidir. Şu anda imalat, enerji ve su endüstrilerinde operasyonel politikanın tanımlanması ve paydaş katılımı sorumluluğunu taşıyan Üretim ve Hizmet Biriminin Başkanıyım.
Kaan Günerkan

1987 yılında Üsküdar doğumlu olan Kaan GÜNERKAN, ilkokul yıllarının bir kısmını İstanbul da geçirmiş sonrasında 2004 yılında Adana Erkek Lisesinden mezun olmuştur.

Kamil Sami Ekemen

1958 yılında Ankara’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Sincan ilçesinde tamamladı. 1982 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Makina Mühendisi olarak mezun oldu. Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Kazaların Çevresel ve Teknik Araştırılması Ana Bilim Dalında Lisansüstü eğitimini tamamladı.

Karl-Heinz NoetelProf. Dr. Kayıhan PALA

1964 yılında Erzincan’da doğdu. İlkokulu Keban’da, ortaokul ve liseyi Bursa’da bitirdi. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1988 yılında mezun oldu. Zorunlu hizmetini 1988-1990 yıllarında Rize merkez Muradiye Sağlık Ocağı’nda yerine getirdi.

Kobus Blomerus
Konstantin Nikolas Todradze

Koray Daver

16 yıl iş sağlığı ve güvenliği deneyimi
İSG Denetçisi (World Bank / IFC)
Uluslararası IOSH Eğitmeni
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi

Prof. Dr. Levent Akın

İzmir’de doğdu. Öğrenim hayatı Ankara’da geçti. 1990 yılında mezun olduğu Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, 1991’de iş ve sosyal güvenlik hukuku araştırma görevlisi, 2013 yılında Profesör oldu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi dışında, ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünde, kurulduğu ilk yıllarında bir yıl Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde ve bir yıl TOBB ETU Hukuk Fakültesinde ders verdi.
Mauro Gotti


Meftun Sakallı

1963 Yılında Kastamonu’da doğdu,
İlk ve orta tahsilini Kastamonu’da tamamladı, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.


Mehmet Ayhan

1971 yılında Konya’nın Bozkır İlçesinde doğdu. 1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinden Maden Mühendisi olarak mezun oldu. Aynı yıl Erzurum Oltu’da TKİ Doğu Linyitleri İşletmesinde Yeraltı Ocak Mühendisi olarak çalışmaya başladı. 5 yıl Susuzbaca Ocak Mühendisliği yaptıktan sonra 1998 Yılında Konya Ilgında TKİ Ilgın Linyitleri İşletmesinde Açık Ocak Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Eğitim ve İş güvenliği Mühendisliği, Laboratuvar Mühendisliği görevlerinde bulundu.
Mehmet Nuri Görücü

Mehmet Nuri GÖRÜCÜ, İzmir 60. Yıl Anadolu Lisesinden 1996 ve İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 2000 yılında mezun olduktan sonra, yine İstanbul Teknik Üniversitesinde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2002 yılında Ankara’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında İş Müfettişi Yrd. olarak göreve başlamış..
Mehmet Kızıltaş

Sosyal Girişimci, Engelli İstihdamı & Engellilerle İletişim Uzmanı, Yazar ve Engelsizkariyer.com’un Kurucusu

Mehmet Kızıltaş, 17 yıl yayında kalan Yaşadıkça engelliler tv programı sunucusu olarak tanınıyor. 3 Dünya Ödülü ve 65 ulusal başarı ödülleri ile Türkiye engelli işgücü kaynağı Engelsizkariyer.com'un kurucusu. Engelliler adına sürdürülebilir, yenilikçi ve sosyal etkisi yüksek projelerin mimarıdır. Engellilerle Doğru İletişim Metotları Eğitimi, Başarılı Engelli Aday Seçme ve Yerleştirme Metotları gibi kendisinin geliştirdiği eğitimleri yaptığı onca işlerden sadece bazılarıdır.Prof. Dr. Mehmet Orhan

Gazi Üniversitesi, Teknoloji Fakültesi
İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi, ANKARA


20.10.1957 Bursa-Keles doğumlu, ilk, orta ve Lise tahsilini doğduğu yerde, üniversite eğitimini 1979-1983 yılları arasında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Yapı Bölümünde tamamlamıştır.
Dr. Mevlüt Karataş

Göğüs Hastalıkları Uzmanı

1977 Konya’da doğdu. 2001 yılında İstanbul üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden (İngilizce) mezun oldu. Trabzon’da çeşitli hastanelerde pratisyen, uzman tabip ve idari hekim olarak görev yaptı. 2014 yılında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları A.B.D.’da Yard. Doç. Dr. olarak göreve başladı.Öğr. Gör. Muammer Erden

Öğr. Gör. Muammer ERDEN, 24.08.1980’de Aydın’da doğdu. Ziraat Yüksek Mühendisi, İş Güvenliği Uzmanı ve Yüksekte çalışma eğiticisidir. Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları bölümünü bitirdi.

Muhammed Furkan Kahraman

Tanıtım ve Organizasyon Şube Sorumlusu

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı
Endüstri Yüksek Mühendisi

1984 yılında Manisa’da doğdu. 2006 yılında Kırıkkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Lisans Programını tamamladı.Muhammed Raşit Aydos

1985 yılında Kırıkkale’de doğdu. 2009 yılında Erciyes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.Prof. Dr. Murat Gündüz

Katar Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi
İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi


20.08.1974 Ankara doğumlu olan Prof. Dr. Murat Gunduz ilk, orta, lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Lisans eğitimini ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünde 1996 yılında tamamlamıştır.

Mustafa Apaydın

SGK Rehberlik ve Teftiş Başkanı (2014 - Halen)
ÇSGB Strateji Geliştirme Başkanı (2012-2014)

Mustafa Aydın

(1979- 1984) Ankara-Çankaya–Balgat Teknik ve End.Mes. L. Metal İşleri Öğretmeni ve Bölüm Şefi
(1984- 1985) Kastamonu – Merkez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Metal İşleri Öğretmenliği

Mustafa Bağan

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı
İSG Uzmanı ve İşyeri Hekimi Eğiticisi

Mustafa Engin Yayla

2001- 2005  Çukurova Üniversitesi, Adana
 Fen Bilimleri Enst. Maden Müh. Ana Bilim Dalı(Yüksek Lisans)


Mustafa İlkan Özer

17/11/1972 tarihinde Muş’un Varto ilçesinde doğdu. İlkokulu Varto’da, orta okul ve liseyi Elâzığ Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Üniversite öğrenimine 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümünde başlayıp 1995 yılında tamamladı.
Mustafa Tülü

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

1986 Ankara doğumlu olan Mustafa TÜLÜ, Ege Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2010 yılında mezun oldu.

H. Necati Ersoy

H. Necati ERSOY 1961 yılında İstanbul’da doğdu. Üniversite eğitimini Konya Selçuk Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamladı.Doç. Dr. Neşe Akın

Aile Hekimliği Doçenti, İşyeri Hekimi

1966 - 1967 Ertuğrul Gazi İlkokulu, Ankara
1967 - 1969 Hamdullah Suphi Tanrıöver İlkokulu, AnkaraProf. Dr. Nezih Orhon

Akademisyen, Anadolu Üniversitesi, Türkiye

Prof. Dr. Nezih ORHON, Anadolu Üniversitesi, İletişim Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesidir. 2011-2014 yılları arasında Fakültenin dekanlık görevini yürütmüştür.Niyazi Demir

25/05/1999 tarihinden beri TESK Teftiş Kurulunda Müfettiş olarak çalışmaktayım.Doç. Dr. Nuray Demirel

Dr. Nuray DEMİREL Orta Doğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nden Lisans ve Yüksek Lisans, Geodezi ve Coğrafi Bilgi Teknolojileri programından Yandal, Missouri University of Science and Technology (eski adıyla University of Missouri-Rolla) üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nden doktora derecelerini almıştır.
Nurettin Akçul

Merkez Yönetim Kurulu
Genel Başkan


10. Olağan Genel Kurul’da yeniden sendikamız genel başkanlığına seçilen Nurettin Akçul,1952 yılında Kahramanmaraş'ta dünyaya geldi.Prof. Dr. Osman Alparslan Ergör

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1986 yılında mezun olduktan sonra, devlet hizmet yükümlülüğü tamamlamış, ardından çeşitli kamu kurumlarında birinci basamak sağlık hizmet sunumunda çalışmıştır. Mezuniyet sonrası eğitimine 1989 yılında, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü altında yürütülen “iş sağlığı doktora programında Prof.Dr.Nazmi Bilir’in danışmanlığında başlamıştır.Ömer Güzel, Msc. Dr.

1975 Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı.
1976 University of Colorado, School of Medicine,


Özcan Özçatalbaş

İTÜ Makine Fakültesi’nden mezun oldu. Çukurova Üniversitesi’nde Olay Araştırma – Kök Sebep Analizi konusunda Yüksek Lisans yaptı.Doç. Dr. Özgür Sarı

1980 Bolu doğumlu olan Doç.Dr. Özgür Sarı, ilk, orta ve lise öğrenimlerini Bolu'da tamamladıktan sonra ODTÜ Sosyoloji Bölümü'nden 2002'de mezun oldu. aynı üniversitede Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans, Sosyoloji alanında ise doktorasını tamamladı.Pelin Temel Aydoğdu


Tai İş Güvenliği Uzmanı


Pelin TEMEL AYDOĞDU 1987 yılında Ankara’da doğmuştur. 2010 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Aynı bölümde “Potansiyel Nehir Tipi Hidroelektrik Santral Alanlarının Çok Kriterli Karar Verme Yaklaşımı ile Çevresel ve Sosyal Açıdan Değerlendirilmesi” üzerine yaptığı yüksek lisansını 2015 yılında tamamlamıştır.Dr. Rahime Kaçmaz

• Sağlık Bakanlığı Karakeçili Sağlık Ocağı Sağlık Grup Başkanlığı Sağlık Grup Başkanı (1999-2001)
• Sağlık Bakanlığı Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı ve Akıl Hastalıkları Şube Müdürü (2001)Savaş Alıç

20 Ocak 1974 Ankara-Çankaya doğumlu olan Savaş ALIÇ, İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1991-1996 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi İ.İ.B.F. Maliye Bölümünde yüksek öğrenim gördü. 1996 yılında Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğünün açtığı Muhasebe Denetmen Yardımcılığı sınavı sonrasında 1996 yılı Aralık ayında Muhasebe Denetmen Yardımcısı olarak göreve başladı.
Selim Çatakçı

İSG Uzmanı

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümünde Lisans eğitimini tamamlayan ÇATAKÇI, Yüksek Lisans eğitimini Atatürk Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlamıştır. T.C. Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığı bünyesinde Banka memuru, ...


Semih Özçakır

Makine Mühendisi
İş Başmüfettişi
İş Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı


Yıldız Teknik Üniversitesinin Makine Mühendisliği bölümünden 1989 yılındaki mezuniyetinden sonra askerlik görevini tamamlamıştır.


Dr. H. Serdar Şardan

Dr. H. Serdar ŞARDAN, 1977 yılında Ankara’da doğmuş ilk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden 1999 yılında mezun olmuştur.
Serdar Tüney

1988-Alaşehir/MANİSA doğumludur. İlkokul ve ortaokulu Celal Şükrü Sayınsoy İlköğretim Okulu’nda, Liseyi Alaşehir Şehitleri Anadolu Lisesi’nde okumuştur. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. Yüksek Lisansını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında tamamladıktan sonra halen Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim dalında Doktora öğrenimi görmektedir.
Sergio Luzzi

Floransa Üniversitesi'nde (İtalya) Yardımcı Doçent. USURT University of Ekaterinburg (Rusya) Onursal Ziyaret Profesörü.
İtalya, Türkiye ve Balkan Ülkelerinde aktif olarak çalışan İş İçi Hijyen Yüksek Okulu ‘OSHNET OKULU’ Bilimsel Direktörü.
Dr. Serkan Alkan

1972’de Balıkesir’de doğdu, Bursa Erkek Lisesi’nden mezun oldu. 1989’da Cerrahpaşa Tıp Fakültesine başladı ve 2003 yılında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastaneside Aile Hekimliği Uzmanı oldu.2013’de Beykent Üniversitesinde Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi Yüksek Lisansı yaptı.22 yıllık meslek hayatının 6 senesi kamu hizmeti olarak geçti, 16 yıldır da özel sektörde çalışıyor.
Doç. Dr. Serpil Kurt

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Makina Fakültesi öğretim üyesidir. Makina mühendisidir. Çalışma konuları: mühendislik çiziminin esasları, kren hesapları, asansör hesapları, geometrik toleranslar, kren hesaplarında sonlu elemanlar, montaj analizi, montajda geometrik tolerans analizi, iş sağlığı ve güvenliği, makina iş güvenliğidir. Makina Mühendisleri Odası Üyesi, Uluslararası Asansör Mühendisleri Birliği (IAEE International Association of Elevator Engineers) üyesidir. İş güvenliği uzmanı (A) ve eğiticisidir.
Sezai Doğan

1979 yılında Malatya’da doğdu. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği’nden 2002 yılında mezun oldu. Aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsünde 2006 yılında yüksek lisansını tamamlayarak yüksek mühendis unvanını aldı. 2003 yılında Türk Standartları Enstitüsünde çalışmaya başladı.

Sibel Kıran

Prof. Dr. Suphi Ural

1980 yılında Eskişehir Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi, Maden Fakültesinden mezun oldu ve aynı yıl TKİ/Afşin-Elbistan Linyitleri İşletmesinde Açık Ocak Mühendisi olarak göreve başladı. 1995 yılında Çukurova Üniversitesi, Maden Mühendisliği Bölümünde Öğretim Görevlisi Olarak göreve başladı.
Süleyman Bakan

1963 yılında Tokat’ın Reşadiye ilçesinde doğan Süleyman BAKAN 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay-Uçak Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2013 yılında Yeni Yüzyıl Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Programında Yüksek Lisansını tamamladı. Süleyman BAKAN aynı zamanda A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Sertifikası sahibidir.Stephen A C WilliamsŞebnem Tonka

Lise: Çanakkale Lisesi 1989
Lisans: Uludağ Üniversitesi – Çevre Mühendisliği 1996


Dr. Şenay Özdemir

1985 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini ve aynı Fakültede Halk Sağlığı doktorasını tamamlamıştır. Japonya’da Orio Üniversitesi’nde ve İskoçya’da Aberdeen Üniversitesi’nde İş Sağlığı Programlarına katılmıştır. 1985-1996 yılları arasında Sağlık Bakanlığı’nda görev yapmıştır. 1998 yılından bugüne kurucusu olduğu İdeal İş Sağlığı ve Güvenliği şirketinde çalışmaktadır.Prof. Dr. Talat Canbolat

1989 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden Mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı.


Prof. Dr. Tevfik GüyagülerTevfik Paçacı

Emekli Baş İş Müfettişi

1980 Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunudur.
1981-1984 yılları arasında özel firmalarda saha mühendisliği, şantiye şefliği ve şirket müdürlüğü görevlerinde bulundu.
Doç. Dr. Timo Juhani Lajunen

Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi

Dr. Timo Lajunen Orta Doğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ)’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Asıl çalışma alanı Trafik ve Ulaştırma psikolojisidir.
Tolga Pekiner

1975 yılı Eskişehir doğumluyum. Ortaokul ve lise tahsilimi Ankara’da TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi’nde tamamladım. Hacettepe Üniversitesi, Fizik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum. Çalışma hayatına başladığım GATE Elektronik A.Ş.’nin ardından 2010 yılında İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nde İSG Uzmanı olarak görev yapmaya başladım.
Turgay Köse

SGK Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı | Başmüfettiş/2011-2015
SGK Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı | Refakat Müfettişi/2009-2010


Yrd. Doç. Dr. Turhan Şalva

1962 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta Öğrenimini İstanbul’da tamamlayıp 1979 yılında Haydarpaşa Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden1985 yılında mezun oldu. Tokat ili Erbaa ilçesinde mecburi hizmetini tamamladı. 1988 yılında İstanbul ili Kartal Belediyesinde çalışmaya başladı. Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Halk Sağlığı yüksek lisansı ve doktoralarını tamamladıktan sonra 2010 yılında Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalında çalışmaya başladı.
Prof. Dr. Türker Özkan
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Genel Sekreter Vekili
Psikoloji Bölümü ve İş Sağlığı ve Güvenliği Programı Öğretim Üyesi


ODTÜ Psikoloji bölümü mezunu olan Türker ÖZKAN, yüksek lisansını Helsinki Üniversitesinde tamamladı.
Vedat Işıkhan

Vedat Işıkhan, 1966 yılında Mardin’de doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Yüksekokulu’ndan 1990 yılında lisans, H.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden 1993 yılında “Sosyal Hizmet Uzmanlarının İş Doyumları” adlı teziyle Bilim Uzmanlığı (MSW) derecesini ve yine aynı Enstitüden 1998 yılında “Sosyal Hizmet ve Sağlık Alanında Görev Yapan Yöneticileri Etkileyen İş Stres Faktörleri” adlı teziyle Doktora (PhD) derecesini aldı.

Yasemin Öymez

Semin Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı  A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

Yasemin Öymez, iş sağlığı ve güvenliğinde Kişisel Koruyucu Donanım konusunda sektörün en önde gelen isimlerindendir. 2005 yılı itibariyle ülke çapında özel işletme ve kamu kurumları ile tüm sektörlerde çalışmalar yapmıştır. Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü Ders Kitabının yazarıdır.

Yusuf Ziya Bolat

1987 yılında Amasya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Amasya’da tamamladıktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2012 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda “İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı” olarak çalışmaya başladı. Acil durum planları, risk değerlendirmesi, iş ekipmanları üzerine çalışmalar gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Zeynep Şimşek

Prof. Dr. Zeynep Şimşek 2001-2016 yılları arasında Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmış, halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesidir. Iowa Üniversite Halk Sağlığı Okulu’nda tarım tıbbı eğitimini almış, Türkiye’de ilk kez 2012 yılında ‘1. Tarımda Çalışanların Sağlığı Sempozyumu’nu düzenlemiş ve 2013 yılında Harran Üniversitesi’nde ‘Tarımda İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni kurmuştur.

Z. Ulaş Yılıdz

Avukat, Danışman

İş hukuku ve sosyal güvenlik hukuku alanında 2001 yılından bu yana çalışan Z. Ulaş Yıldız, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 2004 yılından bu yana çeşitli kuruluşlarda danışmanlık görevini sürdüren Yıldız, hâlihazırda Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nda (TİSK) müşavir avukat olarak görev yapmaktadır. 


 
 
Ana Sayfa               Davet               Organizasyon               Program               Medya               Keşfet               Ulaşım               İletişim
Danışma Ofisi
İnönü Bulvarı No:42 Pk: 06520 Emek / ANKARA
E-posta: isgkongresi@csgb.gov.tr


LookUs & Online Makale